2 czynniki, które szkodzą zdrowiu naszej skóry

1

Mówi się, że skóra to nasza wizytówka. To ona jest – poza ubraniami – najbardziej na zewnątrz nas. To ją widzą i oceniają inni ludzie, kiedy na nas patrzą. Warto zadbać o to, by była zdrowa, lśniąca i jędrna. Dziś zastanowimy się, czego należy unikać, by utrzymać skórę w zdrowiu.

Nie da się ukryć, że dzięki naszej skórze możemy czuć się pięknie i rześko. Ale równie dobrze może być zupełnie na odwrót, jeśli nie zadbamy odpowiednio o jej kondycje i zdrowie. A one są najważniejsze. Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele niebezpieczeństw czyha na naszą skórę. A jest ich naprawdę niemało.

wiatr włosy

ZIMNY I MOCNY WIATR

Zima i jesień to pory roku, które wystawiają naszą skórę na prawdziwą próbę. Duże mrozy oraz uderzający z każdej strony wiatr na pewno nie pomagają nam w utrzymaniu dobrej kondycji skóry naszej twarzy. Pomijając przesuszenia, jakie pojawiają się na skórze, warto zwrócić uwagę na to, że niskie temperatury i groźny wiatr mocno osłabiają zdolność naszej skóry do obrony i powodują pękanie naczynek krwionośnych.

Zimą i jesienią trzeba głównie pamiętać o tym, by używać tłustych kremów zarówno na dzień jak i na noc. Poza tym należy ciepło się ubierać i jak najszczelniej ukrywać skórę przed zimnem – na przykład nosząc czapkę lub kaptur i wysoko zawiązany szal.

palenie papierosów

DYM PAPIEROSOWY

Nikogo pewnie nie zdziwi fakt, że od palenia czynnego skóra się mocno niszczy. Ale co z paleniem biernym? Przecież dym wydostający się z tak zwanego „komina” papierosa jest znacznie bardziej szkodliwy niż ten, który wdychamy. Palenie bierne jest zatem ogromnym niebezpieczeństwem dla zdrowia naszej skóry. Trujące składniki zawarte w dymie powodują szybsze starzenie się skóry, szarzenie jej oraz powstawanie zmarszczek.

Aby uniknąć trucia własnej skóry dymem z papierosów innych osób, po prostu unikaj sytuacji, w których byłabyś narażona na przebywanie z nimi podczas palenia. Poproś też współlokatorów, by nie palili w mieszkaniu, a jeśli nie chcą się na to zgodzić – często wietrz mieszkanie.