3 kroki do pozbycia się pryszcza w domu!

9

Wyskakują w najmniej oczekiwanym momencie, chcąc zniszczyć nam imprezę, randkę, egzamin albo rozmowę kwalifikacyjną. Pryszcze! Czy jest coś gorszego, co może pojawić się na naszej twarzy i zniszczyć nam humor? Dziś postaramy się zwalczyć pryszcza u jego podstaw w jeden dzień!

Nie można się nie zgodzić z twierdzeniem, że jeden pryszcz może zniszczyć nam cały dzień. Bez względu na to, co miałyśmy zaplanowane, warto się pozbyć tej małej, ale uciążliwej zmiany skórnej z naszej twarzy. Okazuje się, że można to zrobić domowym sposobem w jeden dzień. Wystarczą trzy kroki i kilka produktów, które każda z nas posiada w domu.

Czas, start!

lód

KROK PIERWSZY: CHŁODZIMY

Kiedy wyskoczy nam na twarzy pryszcz, mamy do czynienia z tak zwanym stanem zapalnym. Jak sama nazwa wskazuje – należy go ochłodzić! Dlatego właśnie naszym pierwszym krokiem będzie chłodzenie. Najlepiej jest użyć do tego kostki lodu z zamrażarki owiniętego w ściereczkę czy woreczek. Jeśli jednak akurat nie posiadamy lodu – może to być coś innego, równie zimnego i równie pochodzącego z zamrażarki – na przykład zamrożona pierś z kurczaka albo paczka warzyw na patelnię. Zimny okład przytrzymujemy na krostce przez około minutę.

KROK DRUGI: OCZYSZCZAMY

Kiedy nasz pryszcz jest już schłodzony, powinnyśmy otłuścić i oczyścić skórę twarzy. Krosty lubią bowiem wyskakiwać w ciepłych i zatłuszczonych miejscach. Można do tego użyć zarówno delikatnego, hipoalergicznego mydła, jak i peelingu zrobionego z chleba.

pasta do zębów na pryszcze

KROK TRZECI: LIKWIDUJEMY

Naszego nieproszonego gościa czeka teraz istna rewolucja. Mamy do wyboru co najmniej dwie drogi do zlikwidowania go. Najprostszą jest użycie pasty do zębów. Wystarczy, że przed snem posmarujemy pryszcza pastą i pozostawimy do wyschnięcia na całą noc. Rano obudzimy się bez nieprzyjemnego kolegi. Druga opcja zakłada użycie kurkumy oraz wody. Musimy połączyć kilka kropel wody z kurkumą i natrzeć powstałym eliksirem pryszcza. Maseczka, którą stworzymy, ma działanie zasuszające i najlepiej nadaje się do użycia również przed snem.