5 sposobów na powiększanie piersi

Rozmiar biustu jest jednym z najpopularniejszych kompleksów wśród kobiet. Mały biust, asymetria czy inne problemy potrafią znacząco wpłynąć na samoocenę kobiet, zwłaszcza w idealnym świecie kreowanym przez media. Jakie są sposoby na powiększenie piersi?

Sposobów na powiększenie piersi jest w brew pozorom całkiem dużo. Jedne działają, jedne dają chwilowe efekty, a inne ich nie dają. Najpopularniejszym sposobem jest powiększanie piersi metodą chirurgiczną (http://www.christofferingves.pl/pl/powiekszanie-piersi-warszawa). Jakie metody można wziąć pod uwagę?

  1. Pod skalpelem

Najbardziej znaną i popularną metodą jest powiększanie piersi poprzez wykonanie zabiegu chirurgicznego. Podczas jego wykonywania wszczepiane są specjalne implanty. Efekt bardzo często jest kojarzony z mało naturalnym. Nie obejdzie się tu bez użycia skalpela. Mogą wystąpić również skutki uboczne – tego typu zabieg jest poważną operacją ingerująca w ciało człowieka. Po operacji należy się oszczędzać. Towarzyszy temu ból, dyskomfort i możliwe jest wystąpienie blizn.

  1. Własny tłuszcz

Mniej inwazyjną metodą jest powiększanie piersi własnym tłuszczem. Zabieg często łączony jest z liposukcją. W efekcie piersi wyglądają dużo bardziej naturalnie niż w przypadku wszczepieniu implantów. Wszczepiony tłuszcz utrzymuje się przez lata, ale zabieg nie jest tak spektakularny. Ryzykiem jest możliwość nieudania się zabiegu. Pacjentka może mieć także zupełnie inne wyobrażenie.

  1. Kwas hialuronowy

Przy wykorzystaniu tej metody efekt widoczny jest od razu. Dużą zaletą jest to, że jest on bezbolesny i w przeciwieństwie do innych metod, wykonywane jest tylko znieczulenie miejscowe. W ten sposób od razu można wrócić do codziennych zajęć. Zabieg jest szczególnie polecany kobietom po urodzeniu dziecka lub dla tych, którym biust zmienił się wraz z wiekiem i stracił swój kształt. Efekt utrzymuje się do 18 miesięcy.

  1. Zioła

Stopniowo w powiększeniu biustu działają także zioła. Efekt nie będzie spektakularny, ale regularne stosowanie może dodać parę centymetrów w obwodzie. Jednym z ziół jest kozieradka, która jest znaną przyprawą wykorzystywaną od wieków. Wspomaga pracę układu hormonalnego i rozwój gruczołów sutkowych. Stosowanie jej jest niewskazane w ciąży oraz gdy zażywa się leki przeciwzakrzepowe. Kolejnym ziołem jest koper włoski. Jego wpływ na powiększenie biustu został naukowo potwierdzony, a sam wzrost ma związek z podniesieniem ilości prolaktyny.

  1. Tabletki i kosmetyki

Polecane są także kosmetyki i tabletki, które wpływają na powiększenie się biustu. W większości wypadków efekt jest nieznaczny. Preparaty sprawiają, że biust powiększa się optycznie i unoszą się. Mimo to, nie można spodziewać się dużych efektów. Skóra jest za to miękka, sprężysta i ładniejsza. Jeżeli chodzi o tabletki to większość z nich to suplementy diety, które nie są bezpieczne. Efekt widoczny jest głownie w czasie zażywania tabletek.