Jak poradzić sobie z łysieniem?

Łysienie jest zmorą wielu mężczyzn, dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób można sobie z nim poradzić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych Panów, którzy chcą poznać najskuteczniejsze metody, dzięki którym można powstrzymać albo cofnąć łysienie.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli zauważymy pierwsze efekty łysienia, to warto jak najszybciej skonsultować się z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej albo z trychologiem. Większość metod leczenia skupiają się przede wszystkim na eliminowaniu przyczyn wypadania włosów. Olbrzymią rolę odgrywa tutaj nie tylko leczenie farmakologiczne, ale również leczenie terapeutyczne i mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi trychologiczne.

Jakie zabiegi mogą pomóc?

Współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowanie wiele skutecznych technik, dzięki którym można poradzić sobie z łysieniem. Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie mezoterapia, która polega na podawaniu specjalnych preparatów wielowitaminowych i odżywek. Substancje te i osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest bezpośrednio do komórek skóry. Głównym zadaniem mezoterapii jest oczywiście pobudzenia poszczególnych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów.

Laseroterapia i terapia światłem LED

Bardzo wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje swoim klientom zaawansowane zabiegi laseroterapii, które w dużym skrócie mówiąc polegają po prostu na naświetleniu skóry głowy zwykłym światłem laserowym. Zabieg ten skutecznie zwiększa utlenowanie mieszków włosowych, dzięki czemu są one stymulowanie do wzrostu. Jeżeli chodzi o terapię światłem LED, to zabieg ten polega z kolei na naświetleniu głowy specjalnym czerwonym światłem diodowym. Podstawowym zadaniem zabiegu jest pobudzenie metabolizmu skóry głowy i jej regeneracja.

Nowoczesne zabiegi?

Nowością na rynku jest karboksyterapia, która w dużym skrócie mówiąc polega na wstrzykiwaniu pod skórę głowy CO2 (dwutlenku węgla). Zabieg ten nie tylko poprawia przepływ krwi, ale również znacząco zwiększa przyswajanie substancji odżywczych. Osoby, które chcą powstrzymać łysienie powinny pamiętać także o diecie i suplementacji. W celach profilaktycznych zaleca się systematyczne zażywanie suplementów diety, które pobudzają poszczególne mieszki włosowe do produkcji nowych włosów. W pierwszej kolejności warto postawić na preparaty, które w swoim składzie zawierają witaminy A, B, C, D i E. Swoją codzienną dietę warto wzbogacić o produkty, które zawierają cynk, krzem i żelazo. Doskonale sprawdzą się również wyciągi z pokrzywki albo skrzypu polnego.

Szukasz skutecznego leczenia łysienia? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/leczenie-lysienia/