Jak wygląda wizyta u dietetyka?

wizyta u dietetyka

We współczesnym świecie i panujących trendach dotyczących zdrowego odżywiania niektórzy z nas mogą uważać, że przyda się im wizyta u dietetyka. Jednak co ciekawe, często obawiamy się tego, co czeka nas w gabinecie tego specjalisty! Czy słusznie? Może jednak nie powinniśmy obawiać się całej procedury? Przekonajmy się, jak zwykle wygląda wizyta u dietetyka!

Nasza wizja

Przede wszystkim, do dietetyka w Toruniu warto wybierać się wraz z pewną wizją tego, co chcemy osiągnąć poprzez zastosowanie diety. To bardzo pomocne, gdyż pierwszą czynnością, jaką wykonuje każdy dietetyk, jest wywiad żywieniowy. Jego cele są proste – poprzez taką rozmowę można w prosty sposób wyeliminować większość problemów dotyczących tego, co jemy. Może nie zdajecie sobie sprawy z tego, że nie tylko sama dieta jest ważna – nie sposób nie zapomnieć o tym, że duży wpływ na nasze samopoczucie ma to, jakie leki przyjmujemy, nasz tryb pracy czy oczywiście to, jak dużo ruchu i sportu jest obecne w naszym życiu!

gabinet dietetyka

Pomiary ciała

Po wywiadzie czas na wykonanie podstawowych pomiarów. Poza indeksem masy ciała (BMI) będącym bardzo prostym wskaźnikiem, nie sposób zapomnieć o zmierzeniu i zważeniu naszego ciała, jak i poznania dokładnej procentowej ilości tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Dopiero takie „prześwietlenie” naszego ciała daje specjaliście materiał do pracy. Nadchodzi wtedy czas, na to, aby znaleźć listę produktów, które powinniśmy spożywać, a które powinny jak najszybciej zniknąć z naszego życia!

Nie wystarczy raz

Pamiętajcie jednak, że praca z dietetykiem to wcale nie jednorazowy wyskok! Musimy to potraktować bardziej jako długodystansowy wyścig, aniżeli coś, co wystarczy zrobić raz. Kolejne konsultacje będą miały na celu sprawdzenie, jak na nasze ciało wpływa zapisana dieta, gdyż nie zawsze pierwsze z przepisanych zaleceń będą tymi słusznymi. Czasami niezbędne będą pewne ulepszenia i modyfikacje – wszystko dla dobra pacjenta!

dietetyk w pracy

Podsumowanie

Jak widzicie, dietetyk wcale nie jest osobą, która jest nastawiona wyłącznie na zysk, a w jej pracy stawia ona na pomoc każdej osobie, pragnącej zrewolucjonizować swoje nawyki żywieniowe. Także, jeżeli czujecie się źle z tym, jak wygląda wasza dieta, lub po prostu martwicie się tym, jak jedzenie wpływa na wasze samopoczucie – nie czekajcie dłużej. Kontakt z dietetykiem może zmienić wasze życie!